Donate Online

                         facebook logo 3  Find us on Facebook       Follow us on Twitter

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020 r.

 1. Kościele katolickim w niedzielę rozpoczyna się Adwent - czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W liście biskupów czytamy: "Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnych, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych" / *
 2. Rozpoczynamy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara – jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii.
 3. Od minionego wtorku (1 grudnia) znów możemy gromadzić się w kościołach na wspólnotowych nabożeństwach. Z racji obowiązujących limitów konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc. Aplikacja umożliwiająca rezerwację na najbliższy miesiąc będzie udostępniona na stronie internetowej St. John’s Parish od wtorku, 8 grudnia.
 4. W najbliższy weekend (5/6 grudnia) mamy 2. Msze św. Killarney oraz 1. w Tralee. Zapisy na listę przy wejściu do kościoła. Dla każdego będzie wolne miejsce. Proszę przyjść.
 5. W I sobotę, 5 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele oo. Franciszkanów w Killarney od godz. 20.00 - 21.30. Modlitwą i ofiarami będziemy wspierać dzieło misyjne Kościoła.
 6. W niedzielę, 6 grudnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.
 7. Niedzielne Msze św.: w Tralee o godz. 12.00 ( z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca) oraz w Killarney w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz.15.00.
 8. Roraty w kościele IC w Tralee w czwartek 10 i 17 grudnia o godz. 19.30. Natomiast w Killarney w środę 16 i 23 grudnia o godz. 19.30. Postarajmy się przynosić do kościoła lampiony, by ich blaskiem rozświetlać drogę dla Jezusa, na którego przyjście czekamy wraz z Maryją. Przed Mszą okazja przystapienia do spowiedzi.
 9. Spowiedź w Tralee - 30 minut przed Mszą w kościele IC. W kościele w Kilarney możliwość spowiedzi 1 godzinę przed Mszą św.
 10. Dodatkowe spowiedzi w kościele Our Lady & St Brendan’s w Tralee w sobotę, 19 grudnia (godz 10am – 11am), pon., 21 grudnia (godz 10am – 11am i 7pm - 8pm), wtorek, 22 grudnia (godz. 10am – 11am i 7pm - 8pm) i w środę, 23 grudnia (godz 10am – 11am)
 11. Porządek Mszy św. w okresie Bożego Narodzenia. Będą 2 Pasterki w Killlarney o 21.00 i 23.00. W pierwszy Dzień Świąt w Tralee o godz. 12.00 i w Killarney o godz. 13.00 i 15.00, i św. Szczepana w Tralee o godz. 12.00 w Nowy Rok w Killarney godz. 13.00 i Tralee o godz. 19.00.
 12. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Są one dostępne w Kościołach przed i po każdej Mszy św.
 13. Mamy nadzieje, że z pomocą duszpasterską na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przybędzie do nas ks. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta. Jest to ten sam dziekny kapłan, który rok temu głosił nam rekolekcje i niesamowicie pomógł w czasie choroby miejscowego duszpasterza Polaków – ks. Mario. Tym razem tematem przewodnim tozważań będzie: „Wielka tajemnica wiary”.
 14. Zachęcamy do udziału w wartościowych kursach i rekolekcjach online. Kobietom polecamy projekt „Kierunek niebo”, a mężczyznom adwentowy kurs „Męskie Medytacje”. Zainteresowanych odsyłamy do stron internetowych poszczególnych inicjatyw.
 15. Dziękujemy Wam za Waszą ciągłą modlitwę. Dziękujemy za wszystkie składane przez Was ofiary przy okazji zamówionych intencji mszalnych, przy okazji listopadowych wypominków oraz ofiary na potrzeby parafii w Tralee i Killarney oraz potrzeby naszego Duszpasterstwa. Z serca płynące „Bóg zapłać”.

Dobrej niedzieli i owocnego przeżywania każdego dnia adwentowego czuwania!

 

*    Zalecenia ze strony internetowej lokalnej parafii katolickiej:

St. John’s Parish Tralee, Newsletter - 29th November 2020

 

Tłumaczenie:

DO UCZESTNIKÓW MSZY ŚW. WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH PARAFII ŚW. JANA

Zgodnie ze złagodzeniem ograniczeń Covid-19, Msze św. będą ponownie odprawiane dla ograniczonej liczby uczestników od wtorku 1 grudnia.

„Ponieważ liczba miejsc na ceremonie w Kościołach jest ograniczona, prosimy parafian, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św., aby skontaktowali się z biurem parafii w godzinach pracy, aby zarezerwować miejsce. Zapewniamy, że zwolnienie z uczestnictwa we Mszy św. W niedziele i święta obowiązkowe obowiązuje do odwołania. Ten system obowiązuje we wszystkich kościołach w parafii. Te wskazania dla niektórych osób mogą być trudne do zrozumienia lub przyjęcia, ale musimy zapewnić bezpieczeństwo każdej pojedynczej osobie, która przychodzi do naszych Kościołów. W przypadku osób, które będą uczestniczyć we Mszy św., należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 1. Wchodząc i wychodząc z kościoła, używaj środków dezynfekujących do rąk.
 2. Uczestnicząc we Mszy św. należy nosić maski na twarz.
 3. Woluntariusze w kościele wskażą Ci miejsce i prosimy wszystkich, aby szli powoli i zawsze postępowali zgodnie z ich wskazówkami.
 4. Podczas przyjmowania Komunii św. prosimy o przestrzeganie zaleceń wolumtariuszy i zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób.
 5. Wychodząc z kościoła św. Jana prosimy wszystkich o wyjście na lewo, zwracając uwagę na powolne poruszanie się i zachowywanie bezpiecznej odległości…”

Uwaga! Takie same zalecenia obowiązują w kościołach w parafii w Killarney.